Подання
Вимоги до подання
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.-
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ Матеріали повинні бути підготовлені згідно з вимогами в редакторі MS WORD з розширенням *.doc або *.docх та надіслані на електрону пошту: remt.diit@gmail.com . Рукопис матеріалів повинен бути завірений підписом автора в кінці тексту. ОБОВ'ЯЗКОВО рукопис завантажити на сайт видання через особистий кабінет з відповідним заповненням реквізитів статті.
СТРУКТУРА СТАТТІ:
- ІНДЕКС УДК (у верхньому лівому кутку сторінки) – в першому рядку з вирівнюванням по лівому краю (TNR 12, начертання напівжирне), інтервал перед – 0 пт., після – 12 пт.
Приклад:
УДК 629.4.014.66
- ПОВНИЙ СПИСОК (СПІВ)АВТОРІВ (Ім'я та ПРІЗВИЩА (ОБОВ'ЯЗКОВО надається переклад на англійську мову), порядковий номер у списку та додатково для співавтора для листування – зірочка (верхнім індексом)) – у другому і т.д. рядках з вирівнюванням по лівому краю. Інтервал перед – 0 пт., після – 6 пт.
- ВІДОМОСТІ ПРО (СПІВ)АВТОРІВ: зноска (верхній індекс – арабська цифра та додатково зірочка для автора-кореспондента) [якщо авторів два або більше], науковий ступень, вчене звання, посада, організація місця роботи та/або відомство, повна поштова адреса (корпус, будинок. вулиця, назва населеного пункту, країна), для (спів)автора для листування – додатково номери телефонів, електронна пошта, ORCID ID (обов’язково!), сайт (якщо є). Кожна наступна адреса та дані для листування починаються з нового рядка. Інтервал перед блоком – 0 пт., після – 12 пт. ОБОВ'ЯЗКОВО надається переклад на англійську мову.
- НАЗВА СТАТТІ – з вирівнюванням по лівому краю; шрифт – TNR 14, напівжирний, великими буквами. Інтервал після –12 пт. ОБОВ'ЯЗКОВО надається переклад на англійську мову.
- АНОТАЦІЯ (одним абзацом, обсягом від 250 до 300 слів, не менш як 14 рядків) – з вирівнюванням по ширині, має бути структурованою (за логікою опису результатів у статті) та має містити наступні елементи з їх явним виділенням: мета, методика, результати, наукова новизна, практична значимість – TNR 10 пт. Реферат не має повторювати назву статті. Інтервал після – 0 пт. ОБОВ'ЯЗКОВО надається переклад на англійську мову.
- КЛЮЧОВІ СЛОВА (5–12 окремих слів та/або у складі декількох словосполучень, в яких можуть бути коми) – з вирівнюванням по ширині, TNR 10, простий; перед списком курсивом вказується Ключові слова:; знак розділу – крапка з комою; в кінці списку крапка не потрібна. Інтервал після – 12 пт. ОБОВ'ЯЗКОВО надається переклад на англійську мову.
- ОСНОВНИЙ ТЕКСТ СТАТТІ:
Наукова стаття повинна відповідати вимогам п. 3 Постанови ВАК України № 7-05/1 від 15.01.2003 року і мати такі необхідні елементи:
- постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття;
- формулювання цілей статті (постановка завдання);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки з даного дослідження і перспективи подальших досліджень у даному напрямку.
Обсяг матеріалів мінімум 6 сторінок формату А4, орієнтація книжкова. Поля з усіх боків 25 мм. Шрифт: гарнітура – Times New Roman, кегель -14, міжрядковий інтервал – полуторний.
Абзацний відступ на 1,25 см від початку рядка, однаковий по всій статті. Вирівнювання абзаців по ширині. Абзаци не відокремлюються один від одного.
Заголовки набираються шрифтом TNR, кегль 14 пт., накреслення напівжирне, малими літерами. Відступу першого рядка немає, вирівнювання по центру. Від попереднього тексту підзаголовок відокремлюється інтервалом у 12 пт., від наступного – 6 пт.
Вимоги до оформлення та приклад статті можна скачати за наступним посиланням
- Набір таблиць. Таблиці мають дати читачеві відомості в наочній і дохідливій формі, повинні бути складені лаконічно, зрозуміло і містити мінімальні дані, потрібні для ілюстрування тексту статті. У правильно побудованій таблиці заголовок кожної графи розташований безпосередньо над нею, а в боковику знаходяться показники, що визначають дані рядків. У разі розміщення однієї таблиці на декількох сторінках над її продовженнями/закінченням вказується відповідно Продовження/Закінчення табл. 1. Шапку таблиці та номери стовпців необхідно повторювати на кожній сторінці даної таблиці.
У статті тільки в разі нагальної потреби і в обмеженій кількості допускаються таблиці, розгорнуті по вертикалі (альбомна орієнтація).
Однакові за характером таблиці повинні бути оформлені одноманітно по всьому виданню (шрифти, лінійки, заголовки і графи, розбивка між рядками і т.д.).
Таблиця має бути надрукована по можливості якомога ближче до першого посилання на неї в тексті. Таблиці оформляються як відкриті (без лівої, правої і нижньої лінійок, які обрамляють).
Таблиці набираються в Microsoft Word.
Номер таблиці: стиль звичайний, вирівнювання по правому краю, інтервали перед і після по 6 пунктів.
Назва таблиці: шрифт TNR, розмір 14 пт., напівжирний, вирівнювання по центру, інтервал перед – 0 пунктів, після – 6 пунктів. Текст таблиці набирають основним шрифтом кегля 10 пт., світлим, рядковим.
Заголовки граф (шапка таблиці) набираються шрифтом зниженого кегля в порівнянні з іншими частинами таблиці, тобто 9 кеглем, світлим, малими літерами з вирівнюванням посередині відповідних граф, інтервал перед і після – 1 пт.
Зразок оформлення наведено в табл. 1.
Таблиця 1
Наявність пасажирських вагонів Укрзалізниці по роках побудови станом на 01.01.2014 року Джерело [Дані Укрзалізниці]
Рік побудови
Тип вагонів
Всього
РІЦ
СВ
ЦМК
ЦМО
Цмобл/прим
Цмобл/денні
ЦМР
ЦМБ
ЦМП-Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1951-1972
1
11
67
78
6
13
0
5
0
181
1973
6
6
13
96
8
0
0
0
0
129
1974
11
3
71
116
6
7
0
1
0
215
1975
4
5
100
176
15
2
2
1
0
305
1976
11
19
86
96
17
8
1
3
0
241
Ілюстрації. Рисунки та фотографії (растрові, чорно-білі, з роздільною здатністю не нижче за 300 dpi) вставляються в текст статті. Також ілюстрації надаються у вигляді окремих файлів формату JPEG, TIFF (для растрових) або CDR (для векторних, виконаних в CorelDRAW версій, не пізніших 11.0), які повинні бути по ширині не більше 165 мм і допускати зменшення до розмірів колонки. Ілюстрації потрібно готувати з можливістю друку матеріалів на різографі, тобто з мінімальним використанням відтінків сірого (особливо це стосується діаграм, підготовлених в MS Excel). Не дозволяється для створення ілюстрацій використовувати графічний редактор, вбудований в Word for Windows!!!
Перші посилання на ілюстрації в тексті повинні, як правило, безпосередньо передувати ілюстрації або ж, щонайменше, бути розташованими якнайближче до ілюстрації. Зазвичай посилання дають у такій формі:
... Як показано на рис. 1,
або
... На схемі (рис. 1) показано ...
При повторному посиланні в тексті на ілюстрацію робиться запис (див. рис. 1). Підпис під рисунком має бути поза малюнком, інтервали перед і після – по 6 пт., набирається шрифтом TNR, накреслення світле, малими літерами, кегль 14 пт., вирівнювання по центру. Якщо після тематичного заголовка підпису наводиться розшифрування, то між ними ставиться двокрапка і розміщену далі розшифровку набирають шрифтом меншого кегля (9).
Лінії на кресленнях. На рисунках для обведення ліній видимого контуру застосовувати товщину ліній 0,353 мм, для розмірних ліній – 0,176 мм.
Написи на ілюстрації можливі двох видів: 1) написи на самій ілюстрації проти відповідних деталей; 2) позначення цифрами або літерами з виносом тексту написів у відповідний текст або під рисунком підпис. У статтях, призначених для кваліфікованого читача, немає потреби зберігати написи на ілюстраціях, тобто другий варіант є прийнятнішим.
Написи набираються шрифтом Times New Roman, кегль 10 пт., накреслення світле, курсивне.
Фотографії повинні бути чіткими і контрастними. Якщо на фотографіях потрібно вказати номери (позиції), то це виконується у програмі Photoshop на одному з варіантів, а інший дається абсолютно чистим.
Набір формул. Для набору формул використовується вбудований у Word for Windows редактор формул Microsoft Equation 3.0 або MathType 5.
Формули розташовують окремими рядками, посередині колонки, і лише нескладні, невеликі формули, що не мають самостійного значення, розміщують усередині текстових рядків. Арабськими цифрами в круглих дужках позначають порядковий номер формули в статті.
Його поміщають у правий край набору в один рядок із нумерованою формулою. Якщо формула багаторядкова, то номер розташовують у рядок з останнім рядком формули. Формули компонуються так, щоб вони вміщувались у колонку шириною 80 мм. До і після формул – інтервал по 6 пт.
Посилання на літературні джерела подаються у квадратних дужках і відповідають спискам, оформленим так: спочатку всі посилання кирилицею від А до Я, потім усі латиницею (A…Z), подані в алфавітному порядку, далі цей список нумерується послідовно арабськими цифрами. Бібліографічний запис використаної літератури слід оформлювати згідно зі стандартом наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40 (зареєстровано в Мін’юсті 3 лютого 2017 р. № 155/30023). Першоджерела подаються мовою оригіналу. Обсяг списку посилань повинен бути відповідним, не більше 10 джерел, як мінімум 1 посилання на іноземний журнал з високим індексом впливовості або базову монографію в даній галузі, причому більша частина посилань повинна бути не старше ніж 3-4 роки. Допускається не більше ніж 5% само посилань на кожного зі співавторів. Оформлювати перелік посилань необхідно відповідно до Рекомендацій Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях від 30.11.2023 року, Протокол № 36 (46) .
Перелік літературних джерел розташовується в порядку їх нумерації та надається з підзаголовком СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, REFERENCES – TNR 14 пт., великими літерами), який відокремлюється від основного тексту й самого списку інтервалами перед 12 пт., після 6 пт. та розміщується посередині колонки.
Вимоги до транслітерованого списку літератури
Транслітерований список літератури, відповідно до вимог наукометричних баз SCOPUS та Web of Science, є повним аналогом списку літератури і виконується шляхом транслітерації мови оригіналу латиницею. При цьому порядок і кількість джерел у списку літератури мають залишатися незмінними. Посилання на англомовні джерела не транслітеруються.
Шрифт – TNR 11, курсив. Інтервал до – 6 пт, після –1REFERENCES повинен бути оформлений згідно стандарту АРА (American Psychological Association).
Постанова КМ України від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» затверджує офіційну транслітерацію українського алфавіту латиницею. Встановлює діючі правила транслітерації прізвищ та імен громадян України латиницею в закордонних паспортах. Он-лайн транслітератор: https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html
На сайті: http://ukrlit.org/transliteratsiia можна безкоштовно скористатись програмою транслітерації тексту в латиницю з точки зору Правил транслітерації Держдепартаменту США.
Якщо вітчизняний журнал має паралельну англійську версію, використовуйте перекладену назву статті і відповідну назву журналу.
Якщо вітчизняний журнал видається в перекладі на англійську мову, використовуйте англ. варіанти назви журналу та статті. Вказуйте діапазон сторінок перекладної версії журналу.
Присутність REFERENCES в статті є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ!
Обсяг посилань у REFERENCES повинний не перевищувати ДЕСЯТЬ джерел.
Анонімне рецензування забезпечує редакція.
Відповідальність за зміст статті, правильність, точність і коректність цитування, посилань та перекладу покладається на авторів.